Çalışma Saatleri: 9.00-18.00 Pazartesi - Cumartesi
Hemen Arayın 0 542 224 28 32

Botoks basit bir enjeksiyondan çok öte bir uygulamadır. Günden güne tıptaki kullanım alanı genişlemektedir.
En sık kullanım amacı “Yüzdeki mimik kırışıklıkları” için de olsa, el-ayak ve koltuk altı terlemelerinde, spastik kasların açılmasında, çene kaslarının aşırı kasılmasında ve diş gıcırdatmada, saç yağlanmasında, tükrük ve diğer salgı bezlerinde hatta midede açlığı tetikleyen hormonların salınımının baskılanmasında da kullanılmaktadır.

Botoks kaslar ile sinirler arasındaki bağlantıyı “Geçici” olarak keser. Böylelikle hedef dokuda kas kasılması durur.

Botoks’un herkeste 6  ay dayanacağı gibi bir söylem yanlıştır. Botoks’un ortalama dayanma süresi 4 aydır. Ancak etkisi kimi kişide altı yedi aya kadar uzayabilir.

Botoksun dayanma süresi

1- Cilde enjekte edilen  Botoks miktarına
2- Verilen Botoks’un markasına ve Farmakolojik özelliklerine
3- Kişinin Botoks’u vücuttan atma hızına bağlı olarak değişir.

Eğer kişinin bağışıklık sistemi güçlüyse ve metabolizması iyi çalışıyorsa, vücut botoksu daha hızlı atacaktır. Bu noktada verilen botoks dozu da önemlidir. Az miktarda botoks verildiğinde vücudun da bunu doğal olarak daha hızlı atması beklenir.

Dünyada kendini ispatlamış ve ülkelerin sağlık kuruluşlarından onay almış az sayıda botoks markası vardır. Ancak günden güne artan oranda  piyasaya taklit ve sahte botokslar sürülmektedir.

Botoks yüzdeki Hareketli kırışıklıkları düzeltir. Bunu da mimik kaslarını geçici olarak hareketsiz bırakarak yapar.

Botoks hacim vermez. Hacim veren uygulama “Dolgu Enjeksiyonu”dur.

Dolgu ile botoks sıkça karıştırılan iki farklı uygulamadır. Botoks hareketli kırışıklıkları tedavi eder. Dolgu ise çukurları boşlukları ve sabit çizgileri doldurur.

Botoks ve dolgu birbirinin alternatifi değil tamamlayıcısıdır.

Botoks uygularken kişinin yüz anatomisine, , sosyal konumuna ve isteklerine dikkat edilmelidir. Herkesin yüz yapısı aynı değildir. Bu nedenle herkese aynı şekil botoks uygulaması yapılmaz.

Botoks yaptırdıktan sonra kişi, 1-3 arası dikkatli olmalı, aşırı spor, masaj, yüzü ovuşturma, hamam-sauna, alkol alımı gibi etkinliklerden uzak durmalıdır.

Botoksun etkisi yapılmasının ardından bir iki gün içinde başlar on ila onbeş gün içinde tam oturur. etkisi zamanla azalarak kaybolur.

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.
Op Dr Ufuk Aydın

Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.