Çalışma Saatleri: Working Hours: 9.00-18.00 Pazartesi (Monday)- Cumartesi (Saturday)
Hemen Arayın / Call Now 0 542 224 28 32

Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği toplumda sanıldığından çok daha fazla talep gören ve yapılan bir estetik türüdür. Genital bölge mahrem kabul edildiği için sorunları da genellikle açık dille pek ifade edilmez. Genital bölgesinde sorunu olan kişiler doktora rahat açılamaz. Bu gayet doğal bir davranış kalıbıdır. Burada doktora düşen görev hastayı rahatsız etmeden asıl sorunu bulabilmektir.

Genital Bölgedeki şekil sorunları ya da bozukluklar kişiyi hem özgüven olarak olumsuz etkiler hem de kişi partneriyle sorun yaşayabilir. Kişinin hem kendine hem de partnerine bedeninin her yeri yle güzel görünmeyi istemsi doğaldır. Genital bölge sorunları, Estetik Cerrahi, Kadın Hastalıkları Ve Doğum ve Genel Cerrahi bölümleriyle ilişkili olabilir. bazı sorunlar basit lokal müdahalelerle giderilebilirken bazı sorunların çözümü için birkaç bölümün ortak çalışması gerekebilir.

İç Dudak Sarkması en sık görülen genital bölge bozukluğudur. Tek ya da çift taraflı olabilir. Kişiyi sadece görünüm olarak rahatsız edebileceği gibi ileri durumlarda iç çamaşırından ya da mayo ve bikiniden dışarı çıkarak kişiyi zor durumda bırakabilir. Kişi cinsel ilişki sırasında ağrı hissedebilir.  Sarkık iç dudaklar tahriş olabilir.
iç dudak sarkması basit bir lokal müdahale ile giderilebilir.

Dış dudakların hacim kaybetmesi ve pörsük bir hal alması kişiyi olumsuz etkiler. Genital bölge olduğundan yaşlı görünür. Dış dudaklardaki hacim kaybı genellikle geçici ya da kalıcı dolgu uygulamalarıyla giderilebilir. Bu uygulamalarda çoğunlukla genel anesteziye gerek olmaz.

Vajen / Vajina  genişlemesi çok sorulan ve çok talep gören bir Genital bölge estetiği olmasına karşın gerçek vajen genişlemesi nadirdir. Tedavisi vajina daraltmadır.  Genelde partnerler arasındaki performans sorunlarını kişiler üstlerine alınıp kendilerinde vajina genişlemesi varmış gibi hissedebilir. Doğru bir tanı koymak için doğru değerlendirme şarttır. Vajina daraltmasının sonuçları genellikle memnuniyet vericidir.

“Kızlık Zarı Onarımı” başlı başına zor bir konudur. Zorluğu ameliyat tekniği açısından değil sosyal ve toplumsal gerçek ve tabular açısından zordur. Genel ya da lokal anestezi altında yapılabilen ve sonuçları genelde tatminkar olan bir “Rekonstrüksiyon” operasyonudur.

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.
Op Dr Ufuk Aydın

Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.