Çalışma Saatleri: 9.00-18.00 Pazartesi - Cumartesi
Hemen Arayın 0 542 224 28 32
Estetik Cerrahi Uzmanı

Op.Dr.Ufuk Aydın kimdir?

Op Dr Ufuk Aydın kimdir?

Kırşehir Kaman Yenihayat İlkokulu’nda başladığım eğitimimi, ilkokulu İstanbul İdealtepe Hasan Şadoğlu ilkokulu’nda, orta öğrenimimi İstanbul Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’nde tamamlayarak, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp Eğitim ve öğretimine başladım. İlkokul, ortaokul ve lise hayatım boyunca bizim yetişmemiz için çabalayan öğretmenlerime minnettarım. İyi öğretmenlere denk gelmenin bir çocuk için çok önemli bir şans olduğuna ve kendimin de şanslı çocuklardan olduğuma inanıyorum. Tıp fakültesi sonrası girdiğim Tıpta Uzmanlık Sınavında son derece iyi bir derece elde ettim. Bu sonuç bana tercihlerimde büyük bir özgürlük tanıdı. Bursa’yı sevdiğimden ve bu şehre gönül verdiğimden uzmanlık eğitimim için Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı ve El Cerrahisi Bilim Dalı’nı tercih ettim. Bu süre içerisinde yalnız Plastik ve Estetik Cerrahi değil, El Cerrahisi ve Yanık konusunda da uzun süre çalıştım. Çok yoğun geçen çalışma temposu içinde bizlerden emeğini esirgemeyen, hocalarıma teşekkürü borç bilirim.

Zorunlu hizmet döneminde Edirne Devlet Hastanesi’nde Uzman doktor olarak çalıştım ve 2012 yılında Edirne’de Yılın Doktoru seçildim. Bu belki de bir doktor için en gurur verici anlardan bir tanesi.

Zorunlu hizmetimin ardından tekrar Bursa’ya döndüm. Şu an kendi muayenehanemde Estetik Cerrahi gibi, bilgi, tecrübe ve özen isteyen bir dalda hastalarıma özenle hizmet veriyorum.

Tıp eğitiminde ve Uzmanlık döneminde sadece pratik değil bilimsel ve teorik alanda da çalışma yapmak gerekir. O yüzden her doktor aynı anda bir bilim adamıdır. Fakültede çalıştığım dönemde ve sonrasında Ulusal ve Uluslararası dergilerde birçok yayın yapma fırsatım oldu. Çeşitli kongre ve toplantılarda sözlü ve yazılı bildirilerle katıldım. Çeşitli bilim dallarına ait kitaplarda bölüm çevirmenliğim oldu. Kendimi, tıptaki sürekli gelişimin ve ilerlemenin gereği olarak toplantı, kongre ve seminerleri takip etmekle yükümlü hissediyorum.

2010 yılında Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin açmış olduğu sınava katılarak, “ Yeterlilik Belgesi ( Board Sertifikası) “ almaya hak kazandım.

İleri derecede İngilizce, Orta derecede Fransızca ve temel derecede Japonca biliyorum. Evliyim ve 2 çocuk babasıyım.

Sahne sanatları, uzak doğu savaş disiplinleri, müzik ve edebiyatla ilgilenmekteyim.

Üyesi Olduğum Dernek ve Kuruluşlar

Bursa Tabip Odası

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği

Uluyama Türk Japon Dostluk Derneği

1326 Osmanlı Kılıç Kalkan Gençlik ve Spor Klübü

Edirne Bedensel Engelliler Derneği

Musical Tailor Sanat Grubu