Çalışma Saatleri: Working Hours: 9.00-18.00 Pazartesi (Monday)- Cumartesi (Saturday)
Hemen Arayın / Call Now 0 542 224 28 32

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme kadın imgesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Meme yokluğu ya da memede şekil bozukluğu kadının beden algısını ciddi etkileyebilir. Meme aynı zamanda kadına kendini “İyi hissettiren” bir aksesuardır.

Meme hem bir organ hem de bir kadınlık aksesuarıdır. Meme estetiğinde önem verilmesi gereken en önemli nokta, memenin bir organ olarak süt verme işlevininin etkilenip etkilenmeyeceğidir.

Emzirmenin hem anne hem bebek için önemini anlatmaya gerek yoktur.

Meme estetiği düşünen bir kadın öncelikle gelecekte çocuk isteyip istemediğine karar vermelidir. Meme ameliyatının çeşitine göre meme bezleri ve süt kanalları etkileneceği için bu karar, yapılacak ameliyatın şeklini de belirleyecektir.  Bu nedenle yirmili yaşlarda henüz emzirmemiş bir kadına yapılacak meme estetiği ile ellili yaşlarda artık çocuk istemeyen bir kadına yapılacak olan farklıdır. İlkinde daha korumacı davranılmalıdır. Hiç  ameliyat olmayıp emziremeyen çok kadın olduğu gibi, ameliyat olup sorunsuz emziren de vardır.  

Meme Estetiği genelde “Meme küçültme”,  “Meme Büyütme” ve “Meme Dikleştirme” olarak yapılır.  Kanser sonra meme kayıplarının onarımı bir “Meme Estetiği” değil bir “Meme Rekonstrüksiyonudur.”

Meme Dikleştirme 

Meme dikleştirmede ana amaç hacmen yeterli olan ancak sarkık durumdaki memeleri toparlamaktır. Memelerdeki sarkma “Gerçek Sarkma” ve “Yalancı Sarkma” olarak ikiye ayrılır.

Meme Dikleştirme “Meme başı çevresinden” , “Lolipop Şekilli” ya da “Ters T” şeklinde yapılabilir. Herbir yöntemin kendine göre iyi yönleri ve diğerlerine göre üstünlükleri vardır. Meme dikleştirme genellikle hızlı iyileşen bir operasyondur. Karın germe, Meme Silikonu, Liposuction-Yağ Alma gibi operasyonlara eklenerek, “Kombine Operasyon” biçiminde de yapılabilir.

Meme Dikleştirme yapılacak kişilerde asıl karar verilmesi gereken nokta; Dikleştirme yapıldıktan sonraki meme hacminin kişinin beklentisini karşılayıp karşılamayacağıdır. Eğer kişi dikleştirmeye ek olarak daha fazla hacim bekliyorsa memeler silikon gibi hacim vericilerle desteklenmelidir.

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.

Op Dr Ufuk Aydın
Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.