Çalışma Saatleri: Working Hours: 9.00-18.00 Pazartesi (Monday)- Cumartesi (Saturday)
Hemen Arayın / Call Now 0 542 224 28 32

Karın Germe – Abdominoplasti

Karın Germe Estetik Cerrahi’de önemli yeri olan bir operasyondur. Çünkü üst beden ve alt beden arasındaki kavşak noktasıdır. Karın kasları, yağ dokusu, kaburgaların alt sınırı ve leğen kemikleri “Karın Duvar” denilen yapıyı oluşturur. Karın duvarındaki bozukluklar ve sarkmalar sadece yağ dokusu ya da ciltle ilgili değildir. Karın kaslarındaki zayıflıklar, karın içi organlardaki sorunlar, göbek fıtıkları gibi bir çok etmen karın duvarını bozabilir.

Karın duvarı en fazla gebelikte bozulur. Gebelik sırasında genişleyen rahime yer açmak için, karın kasları enine ve boyuna genişler, cilt esner ve karın duvarı kalınlığı azalır. Doğumdan sonra karın duvarının eski haline dönmesi beklenir. Ancak bu herkeste tam gerçekleşmez.

Kimi kadında doğum sonrası kaslar gevşek ve salık kalır. Bunun sonucunda karın cildinde yağlanma olmasa bile kadının karnı bombe kalır. Kadın karnını yine korseyle toparlamaya çalışır. Karın ve bel çevresinde yağlanma ise başlı başına bir sorundur.

Fazla miktarda kilo kaybeden kişilerde de karın duvarı ciddi anlamda bozulur. Bu gibi kişilerde Karın Germe daha çok Vücut Germe sürecinin bir parçası olarak yapılır.

Karın Germe operasyonunun belli başlı adımları vardır.

 • Karın Kaslarının Sıkılaştırıldığı “İç Korse” adımında gevşek olan karın kasları hem enine hem boyuna kısaltılarak karın duvarı sıkılaştırılır ve daha düz bir hale getirilir. Bu adımda operasyon öncesi karın içi basıncının artacağı hesaplanmalıdır.
 • Karın yağlanması varsa diğer adımda “Eğer Cilt Yapısı Uygunsa” yağlanmalar alınır. Bu adımda genellikle Liposuction -Yağ Alma yöntemi tercih edilir.
 • Son adımda ise fazla olan sarkık cilt kesilerek karın cildi gerilir.Karın Germe operasyonları kabaca  “Tam Karın Germe” ve “Mini Karın Germe” olarak ayrılabilir. Tam karın germede yani tam abdominoplasti’de karın ön duvarına bütünüyle müdahalede bulunulur. yeniden göbek deliği yapılır karın kasları sıkılaştırılır. Mini’de ise sadece alt kısımdaki sarkık olan cilde müdahale yapılır. Her iki operasyon çeşitinde de liposuction birlikte yapılabilir.Karın Germe Ameliyatı için çok detaylı ve özenli karar almak gerekir. 


  Ayrıntılı bilgi almak için 
  LÜTFEN RANDEVU ALIN. Op Dr Ufuk Aydın
  Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
  instagram @drufukaydin
  facebook / op dr ufuk aydın
  Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.