Çalışma Saatleri: 9.00-18.00 Pazartesi - Cumartesi
Hemen Arayın 0 542 224 28 32

Kilo Verme Sonrası Vücut Toparlama

Fazla miktarda kilo kaybından sonra vücudun belli bölgelerinde gevşeme ve sarkma olur. Bu alanlar genelde karın alt bölgesi, kol ve bacak içleri, boyun ve memelerdir. Bu yerlerin daha fazla sarkmasının neden alttaki kas dokularıyla olan “Gevşek” ilişkileridir.

Fazla miktarda kilo verenlerde, kilo verme süreci de hızlı seyrettiyse, yağ ve karbonhidratların yanında yapılsal proteinlerden de kayıp olur. Bunu binanın kolonlarının zayıflamasına benzetebiliriz. Kolonlardaki beton içeriği azalınca doğal olarak binada yıpranmalar ve çökmeler olur.

Mide küçültme ya da bağırsak by-pass’ı operasyonu geçiren kişilerde ameliyat sonrası kilo verme döneminde özel diyet programları uygulanır. Bu sayede sadece karbonhidrat ve yağ kaybı hedeflenirken yapısal protein kaybı azaltılmış olur.

Kilo verme sonrası vücut toparlama ameliyatları Karın Germe, Kol ve Uyluk Germe, Boyun ve Yüz Germe, Meme Toparlama, Sırt ve Bel Germe,  Liposuction (Yağ Alma)  gibi operasyonların birlikte ya da ayrı ayrı uygulandığı ameliyatları kapsar.

Ameliyatların hepsi aynı anda yapılamaz. Bu nedenle ameliyatların uygun olanlarını birbirine bağlamak ya da ilk ameliyatı yaparken gelecekte yapılacak ameliyata hazırlık amaçlı küçük müdahaleler yapmak gerekir. bunun için doktor ve hastanın birlikte iyi bir yol planı çizmesi gerekir.

Çok fazla miktarda kilo vermiş kişilerde büyük ameliyatları bir arada yapmak için genel beden sağlığının çok iyi olması ve ameliyatların donanımlı bir hastanede yapılması gerekir.

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.
Op Dr Ufuk Aydın

Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.