Çalışma Saatleri: 9.00-18.00 Pazartesi - Cumartesi
Hemen Arayın 0 542 224 28 32

MEME BÜYÜTME

Meme kadın imgesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Meme yokluğu ya da memede şekil bozukluğu kadının beden algısını ciddi etkileyebilir. Meme aynı zamanda kadına kendini “İyi hissettiren” bir aksesuardır.

Meme hem bir organ hem de bir kadınlık aksesuarıdır. Meme estetiğinde önem verilmesi gereken en önemli nokta, memenin bir organ olarak süt verme işlevininin etkilenip etkilenmeyeceğidir.

Emzirmenin hem anne hem bebek için önemini anlatmaya gerek yoktur.

Meme estetiği düşünen bir kadın öncelikle gelecekte çocuk isteyip istemediğine karar vermelidir. Meme ameliyatının çeşitine göre meme bezleri ve süt kanalları etkileneceği için bu karar, yapılacak ameliyatın şeklini de belirleyecektir.  Bu nedenle yirmili yaşlarda henüz emzirmemiş bir kadına yapılacak meme estetiği ile ellili yaşlarda artık çocuk istemeyen bir kadına yapılacak olan farklıdır. İlkinde daha korumacı davranılmalıdır. Hiç  ameliyat olmayıp emziremeyen çok kadın olduğu gibi, ameliyat olup sorunsuz emziren de vardır.  

Meme Estetiği genelde “Meme küçültme”,  “Meme Büyütme” ve “Meme Dikleştirme” olarak yapılır.  Kanser sonra meme kayıplarının onarımı bir “Meme Estetiği” değil bir “Meme Rekonstrüksiyonudur.”

MEME BÜYÜTME

Memenin büyüklüğü kadar küçüklüğü de sorundur. Memeleri küçük olan kadınlar özellikle kıyafet seçiminde zorluk yaşar. Destekli sütyen ve kıyafetlerle dıştan bakıldığında “Normal” görünen memelerin aslında “Göründüğünden küçük” olması kadından hem “Özgüven eksikliği” hem de “sosyal çekinti” yaratır. Günlük yaşamda kıyafetlerle bu sorun kolaylıkla kamufle edilebilse de, spor yaparken ya da denize, havuza girerken ciddi sorun olmaya başlar.

Meme büyütme Estetiği ameliyatlarının mutluluk oranı yüksektir.  Meme büyütmede ana amaç kadının memelerini “Normal” sınırlar içine getirmektir. Burada anahtar sözcük “Normal”‘dir. Çünkü herkesin normali farklıdır. Bu nedenle meme büyütme estetiğinde kritik nokta kişiye uygun büyütme şeklinin ve miktarının belirlenmesidir.

Planlama yapılırken kişinin, beden yapısı (boy, kilo, göğüs kafesi yapısı, omuz genişliği, omurga eğriliği vb…), yaşı, sosyal çevresi gibi bir çok konu ele alınır. Doktor planlama sürecine ameliyat olacak kişiyi de katarsa daha doğru ve gerçekçi planlama yapılabilir.

Meme büyütme Enjeksiyon ya da İmplant (Silikon) ile yapılır. Enjeksiyonda kişinin kendi yağ dokusu ya da laboratuvarlarda üretilmiş özel sentetik dolgu maddeleri kullanılır. İki yöntemin de kendine has farklı özellikleri vardır.

Silikonla Meme Büyütmede dört başlık ele alınır.

1- Hangi Yöntem ?
2- Hangi Silikon ?
3- Hangi Yol ?
4- Hangi Plan ?

Bu başlıkların her biri uzun süreler konuşulacak konulardır. Bazden bazı başlıklarda söz hakkı doktorda olabilirken bazısında söz hakkı ameliyatı yaptıracak kişide olabilir. Bu nedenle en sağlıklı bil edinme yolu bir Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah ile yüz yüze yapılan görüşme olacaktır.

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.

Op Dr Ufuk Aydın
Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.