Çalışma Saatleri: Working Hours: 9.00-18.00 Pazartesi (Monday)- Cumartesi (Saturday)
Hemen Arayın / Call Now 0 542 224 28 32

Meme Asimetrisi Onarımı

Meme Asimetrisi Onarımı 

Meme kadın imgesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Meme yokluğu ya da memede şekil bozukluğu kadının beden algısını ciddi etkileyebilir. Meme aynı zamanda kadına kendini “İyi hissettiren” bir aksesuardır.

Meme hem bir organ hem de bir kadınlık aksesuarıdır. Meme estetiğinde önem verilmesi gereken en önemli nokta, memenin bir organ olarak süt verme işlevininin etkilenip etkilenmeyeceğidir.

Emzirmenin hem anne hem bebek için önemini anlatmaya gerek yoktur.

Meme estetiği düşünen bir kadın öncelikle gelecekte çocuk isteyip istemediğine karar vermelidir. Meme ameliyatının çeşitine göre meme bezleri ve süt kanalları etkileneceği için bu karar, yapılacak ameliyatın şeklini de belirleyecektir.  Bu nedenle yirmili yaşlarda henüz emzirmemiş bir kadına yapılacak meme estetiği ile ellili yaşlarda artık çocuk istemeyen bir kadına yapılacak olan farklıdır. İlkinde daha korumacı davranılmalıdır. Hiç  ameliyat olmayıp emziremeyen çok kadın olduğu gibi, ameliyat olup sorunsuz emziren de vardır.  

Meme Estetiği genelde “Meme küçültme”,  “Meme Büyütme” ve “Meme Dikleştirme” olarak yapılır.  Kanser sonra meme kayıplarının onarımı bir “Meme Estetiği” değil bir “Meme Rekonstrüksiyonudur.”

Meme Asimetrisi Onarımı 

İnsan bedeninin sağ ve sol yarısı mutlaka belli alanlarda farklıdır. Bu fark kimi zaman çıplak gözle zor fark edilirken kimi zaman da kişinin alışılmış günlük yaşantısını zora sokacak düzeydedir. Örneğin ayak numaralarının farklı oluşu kişinin ayakkabı seçimini zorlaştırır.

Benzer bir örnek olarak memeler arasında önemli bir büyüklük ya da sarkıklık farkı varsa kişinin kıyafet seçimi de zorlaşır. Bu durum kişiyi estetik açıdan da olumsuz etkileyebilir. Meme asimetrisinin onarımında asıl amaç, şekli bozuk olanı şekli iyi olan tarafa benzetmektir. Eğer büyüklük farkı varsa , kişinin tercihine göre, ya küçük olan taraf büyütülür ya da büyük olan taraf küçültülür.

Eğer sarkıklık farkı varsa sarkık olan taraf dikleştirilir. Bazen her iki memeye de müdahale etmek gerekebilir.

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.

Op Dr Ufuk Aydın
Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.