Çalışma Saatleri: 9.00-18.00 Pazartesi - Cumartesi
Hemen Arayın 0 542 224 28 32

Yağ Alma – Liposuction – Liposakşın

Vücut şekillendirme operasyonlarının açık ara birincisi kuşkusuz Yağ Alma yani Liposuction’dır. Liposuction(Liposakşın)  Latincede “Yağ emme” demektir.  Bu operasyonda ciltten parça çıkarılmaz. Ciltaltı yağ dokusu özel emici kanüller yoluyla emilerek vücuttan uzaklaştırılır. Bu operasyonun sonucu hemen belli olur. Bazen hastanın ameliyat öncesi ve sonrası görünümü arasında çok ciddi fark görülebilir.

Yağ alma operasyonları Fazla Kiloyla Mücadele Operasyonu değildir. Zayıflatma operasyonu değildir. Liposuction zayıflatmaz, sadece vücudu şekillendirir. Bu ameliyatta her ne kadar kilo kaybı olsa da bunun bir üst sınırı vardır. Bu sınırı ise Hastanın genel sağlık durumu ve Tıbbi Çalışmalara dayanan Tıbbi Kurallar belirler. Bu kurallar “Hasta Güvenliği” için şarttır. Bir vücuttan istenildiği kadar yağ dokusu alınamaz- emilemez. İnsanların genellikle gözden kaçırdıkları nokta alınan dokunun “Margarin” gibi saf yağ dokusu olmadığı aslında vücudun bir parçası olduğudur. Alınan yağ dokusuyla birlikte kan, doku sıvısı, vitamin, mineral, protein gibi vücudun yapı taşları da alınır.

Alınacak yağ dokusunun miktarını en doğru biçimde alanında uzman bir doktor belirleyebilir. Eğer doğru karar verilirse ve doğru uygulanırsa Yağ Alma operasyonlarının sonuçları son derece mutluluk vericidir.

Yağ alma operasyonları klasik yöntemlerle yapılabileceği gibi, Ultrasonik, Titreşimli, Lazerli vb olarak da yapılabilir.

Yağ alma – Liposuction konusunda en çok sorulan üç sorudan birincisi; Yağ Alınan Bölgede yeniden yağlanma olup olmayacağıdır. Yağ alınan bölgede tekrardan yağlanma olabilir. Ancak eskisi kadar kolay ve fazla olmayacaktır. Eğer olursa da bu yağlar o bölgede fazla tutunamaz. Unutulmamalıdır ki, vücut dinamik bir yapıdır ve kişi operasyon sonrası kalorili beslenip kilo almaya devam ederse vücut sıfırdan yağ hücresi yapma kapasitesine sahiptir.

İkinci en sık soru; Yağ Alınan yerde düzensizlik kalıp kalmayacağıdır. Bu soruya net yanıt vermek zordur. Bazı yerler Yağ Alma için oldukça elverişli iken, bazı bölgeler sorun çıkarır. Dikkat edilmesi gereken bölgeler, karın alt kısmı, bacak-uyluk ve kol içleri gibi gevşek derili yerlerdir. Buralarda belli düzensizlikler olabilir. Buralar için özel olarak üretilmiş Liposuction cihazları vardır. Operasyon sonrası da Lenf Drenaj, Kavitasyon,Radyofrekans gibi yöntemlerle desteklemek gerekebilir.

Üçüncü Soru; Sarkma olup olmayacağıdır. Eğer kişinin cilt yapısı sıkı ve cildinin elastik lifleri fazla ise hiçbir yardımcı operasyon ya da alete gerek kalmaksızın cilt kendini toparlayacaktır. Eğer yeterli cilt sıkılığı yoksa, karın germe gibi operasyonlarla ya da Lazer, Vaser,  vb yardımcı cihazlarla cilt sıkılaştırma yapılması gerekebilir. Sıkılaştırmaya yardımcı yöntemler mucize olmayıp cildi gevşek olanlarda germe ameliyatları her zaman bir seçenektir.

Yağ alma operasyonları, Karın germe, popoya ya da bacaklara yağ verme (Yağ enjeksiyonu) gibi yöntemlerle de birlikte yapılabilir. Özellikle bel çevresinden alınan yağların Popoya enjekte edilmesiyle hem kişi fazla yağlarından kurtulmakta hem de çöpe atılacak yağ popo dolgunlaştırmada kullanılarak ikili bir yarar elde edilmektedir.

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN. Op Dr Ufuk Aydın
Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.