Çalışma Saatleri: 9.00-18.00 Pazartesi - Cumartesi
Hemen Arayın 0 542 224 28 32

Estetik Meme Doğal Görünür mü?

Kestirme yanıt; “Biz istersek görünür.”
Biz derken elbette “Doktor-Hasta” birlikteliğini kastediyoruz. Memenin kadınlar için hem bir organ hem de bir aksesuar olduğunu sıkça vurguluyoruz. Meme estetiği yaparken de bu iki durumu ortak ele alıyoruz. Doktorun ve hastanın birlikte karar vererek planlanan bir estetik operasyonun elbette sonucu daha tatminkar olacaktır. Bu birliktelikte doktorun görevi memenin organ işlevini mümkün olduğunca korumak, buna uygun bir operasyon çeşidi belirlemek, hasta doğru ve gerçekçi yönlendirmektir. Ameliyat olacak kişinin ise görevi meme estetiğinden beklentisini samimi ve açık bir dille, gizlemeden-saklamadan doktora iletmektir.

Meme estetiğinde kadınların en çok yaptığı davranışlardan biri, beklentilerini saklamak ya da olduğundan az göstermektir. Bunun nedenlerinden biri,  çok yaygın olmasına karşın, estetik ameliyatların hala bir tabu olarak algılanmasıdır. Diğer bir neden ise kişinin memeleri konusundaki isteklerini açıklamaktan utanması ya da çekinmesidir. Çünkü meme mahrem bir organdır.

Doktorlar, meme estetiği isteyen bir kişinin gerçek beklentisini ölçmek için belli yöntemler ve kılavuzlar kullanır. Ameliyat olacak kişi ile yapılacak detaylı görüşmelerde beklenti düzeyi daha net belirlenecektir.

Doktor ameliyatın sınırlarını belirler. Bu sınırlar, beden sağlığı, anatomik yapı, ruhi durum gibi nedenler tarafından çizilir. Sınırın içini doldurmak ise ameliyat olacak kişinin tercihidir.

Örneğin bir “Silikonla Meme Büyütme” ameliyatında doktor memenin anatomik özelliklerine ya da emzirme durumuna uygun kullanılabilecek silikon çeşitlerini ve ameliyat yöntemini belirler. Bu sınırlar içinde “Büyüklük, dekolte geçişi, doluluk, yuvarlaklık, yanlardan taşma” gibi aksesuar özellikler ise hastanın tercihidir.

Ancak hangi meme estetiği yapılırsa yapılsın, doğal sınırlarda kalmak akılcı bir tercih olmalıdır. Örneğin, çok abartılı bir meme sosyal hayatın her yönüne uygun düşmeyebilir.

Ne doktor hastasını, ne de hasta doktorunu ikna etmelidir. Ortak alınan ameliyat kararları daha sağ duyulur. Doğallık her zaman geçer akçedir.