Çalışma Saatleri: Working Hours: 9.00-18.00 Pazartesi (Monday)- Cumartesi (Saturday)
Hemen Arayın / Call Now 0 542 224 28 32

Göz Kapağı Estetiği İle İlgili Merak Edilen 10 Şey

1-     Hiçbir sorun olmadığı halde, insanlar size sık sık  “Yorgun musun?, Uykusuz musun?, Mutsuz görünüyorsun..” gibisinden sözler ediyorsa, göz çevrenizde sorun olma olasılığı yüksektir. Çünkü insanlar konuşurken karşısındankinin gözlerine ve göz çevresine bakar. Buradaki sorunlar insanı mutsuz, yorgun, yaşlı, uykusuz gösterir.

2-     Göz Kapağı Estetiği, korkulacak bir ameliyat değildir. Deneyimli ellerde yapıldığında genellikle mutluluk ve tatmin oranı yüksektir. Mevsimi yoktur, yaz kış her mevsim yapılabilir.

3-     Göz Kapağı Estetiğinin operasyon sonrası iyileşme süresi kısadır.

4-     Göz kapağı Estetiğinde operasyondan sonra kişinin gözleri pansumanla ya da bir örtüyle kapatılmaz. Kişi isterse operasyon sonrası rahatlıkla dışarı çıkabilir.

5-      Kişi operasyondan 24 saat sonra rahatlıkla duş alabilir. Yüzünü yıkayabilir.

6-      Göz kapağı estetiği “Lokal Anestezi” ile rahatlıkla yapılabilir. Lokal anestezide sadece göz kapakları uyuşturulur kişi tamamen uyutulmaz. Kişi operasyon sırasında genellikle hiç ağrı/acı duymaz. Ancak panik bozukluk, yandaş hastalık, iğne ya da doktor korkusu gibi durumlarda “Tam narkoz” yani “Genel anestezi” ile kişi tamamen uyutulabilir. Anestezi türüne kişi ve doktor birlikte karar verir.

7-      Göz kapağı Estetiğinin operasyon sonrası izleri genellikle çok iyi iyileşir ve bazı kişilerde neredeyse farkedilmez hale gelebilir. İzler göz kapaklarının doğal kıvrım ve katlantılarına denk geldiği için iyileşme de güzel ve hızlı olur.

8-      Gözaltı torbalarını alma, sarkık kapakları sıkılaştırma, üst göz kapağına kıvrım verme, tatar göz yapısını giderme, badem göz estetiği, gözaltı çukurlarının doldurulması gibi konular hep göz çevresi estetiğinin alanına girer.

9-      Üst ve alt göz kapakları ayrı ayrı ameliyat edilebileceği gibi, aynı operasyonda da düzeltilebilir. İki yaklaşımın da kendisine göre iyi yönleri vardır.

10-    Üst göz kapakları ile alt göz kapakları hem yapı hem de işlev olarak farklıdır. doğal olarak operasyon yaklaşımları, planlamaları, stratejileri de farklıdır. Deneyimli bir estetik cerrah size en uygun planlama ve yaklaşımı sunacaktır.

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.

Op Dr Ufuk Aydın
Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.