Çalışma Saatleri: Working Hours: 9.00-18.00 Pazartesi (Monday)- Cumartesi (Saturday)
Hemen Arayın / Call Now 0 542 224 28 32

Yüz Germe

Yüz ve Boyun Germe genellikle birlikte yapılır. Çünkü bu iki anatomik bölge ayrılmaz birer bütündür. Dolayısıyla Yüz germe ameliyatı yapılırken doğal olarak boyun da olumlu etkilenir.

Yüzün de kendi içinde bölümleri vardır. Üst yüz (Alın) , orta yüz ve alt yüz (yan yüz – yanaklar) farklı yapısal özelliklere sahip kısımlardır. Alına yapılacak bir operasyonla alt yüze yapılacak operasyon farklıdır.

Ancak Yüz Germe denince akla Alt Yüz ve Yanak germe gelir. Bu ameliyatta amaç yüzü daha genç bir görünüme kavuşturmaktır. Yüz germe operasyonlarında asıl gerilen doku cilt altı askı dokusudur. Bu doku esnek olan cildin aksine  esnemeyen bir dokudur. Bir kere bu doku gerildikten ve asıldıktan sonra cildin fazla olan kısımları kendilinden ortaya çıkar ve fazla olan kısımlar kulak önü ve arkası hizasından kesilerek alınır. Yüz germe operasyonlarının izleri genellikle çok iyi iyileşir. Bu izler saçlı deri içine ya da önüne ve kulak önü ile arkasına saklanır. Boyun germe ilave edilecekse çene altından kesi de yapılabilir.

Yüz germe operasyonlarının dayanma süresi oldukça uzundur. Bu operasyon tıpkı “ilerlemiş bir saati geriye almaya” benzer. Elbet saat eski yerine gelecektir ancak bu geriye gelme süresi uzundur. Kişi eğer cildine iyi bakarsa bu süreyi daha da uzatabilir.

Boyun Germe

Boyun Germede amaç sarkmış olan boynu daha genç bir görünüme kavuşturmaktır. Boyun saklaması zor bir beden parçasıdır. Yaşlanmanın olumsuz belirtilerini kolayca gösterir ve adeta kişinin yaşlılığını ele verir.

Boyun germe tek başına yapılabileceği gibi yüz germeyle birlikte de yapılabilir. “Korse BoyunGerme” denilen bir yöntem sadece çene altı kesi ile yapılan bir boyun germe ameliyatıdır.

Eğer boyunda yağlanma varsa bazen tek başına Liposuction-Yağ alma da boynu gerebilir. 

Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.

Op Dr Ufuk Aydın
Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
instagram @drufukaydin
facebook / op dr ufuk aydın
Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.