Çalışma Saatleri: Working Hours: 9.00-18.00 Pazartesi (Monday)- Cumartesi (Saturday)
Hemen Arayın / Call Now 0 542 224 28 32

5 Maddede Hollywood Yanağı – Bişektomi Nedir? Ne Değildir ?

Bugünlerde “Hollywood Yanağı” ya da “Bişektomi” sözünü çok sık duyar olduk.  Gelin 5 maddede ne olup olmadığını anlatalım.

 1. Yüzümüzdeki yağ dokusu tek parça değildir. Yastıkçıklar halinde parça parça yerleşmiştir. Konumuzla ilgili olan yastıkçık, yanağımızın iç kısmında ve derininde olandır. Buna “Bişa Yastıkçığı” denir. Çıkarılmasına ise tıp dilinde “Bişektomi” denir.
 2. Bişektomi, yanağı inceltir ve elmacık kemiklerini belirginleştirir. Elmacıkları çıkık ve  belirgin Hollywood ünlülerine atfen “Hollywood Yanağı” adıyla popülerleşmiştir. Keira Knightley, Cara Delevingne, Angelina Jolie, Naomi Campbell, Natalie Portman, Gisele Bündchen, Michelle Pfeiffer, Halle Berry bu konuda en ünlü yıldızlardır.
 3. Operasyon ağız içinden yapılır. Dışarıdan kesi, dikiş, pansuman, yara izi vs olmaz.
 4. Bişektomi lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilir. Kişinin operasyon esnasında tam narkozla uyumasına gerek yoktur. kişi operasyon sonrası normal yaşantısına devam edebilir.
 5. Bişektomi ya da “Hollywood Yanağı” yanağı inceltir elmacıkları belirginleştirir. Ancak kemik yapısı nedeniyle geniş olan ya da şişman yüzleri inceltmez. Reklam amaçlı bahsedildiği gibi Mucize Değildir. Deneyimli ellerde yapılması gereken estetik bir operasyondur.
  Ayrıntılı bilgi almak için LÜTFEN RANDEVU ALIN.Op Dr Ufuk Aydın
  Randevu Telefonu : 0542 224 28 32
  instagram @drufukaydin
  facebook / op dr ufuk aydın
  Instagram ya da Facebook yoluyla doktorunuza doğrudan mesaj göndermekten çekinmeyiniz.